Papeteria ślubna – Trendy 2022

Każdy element wesela powinien odzwierciedlać Was i Waszą wyjątkową historię. Dużą rolę odgrywa tutaj papeteria ślubna, która jako pierwsza trafia do gości i nadaje ton całej uroczystości… Brzmi poważnie, prawda? Wybór idealnej papeterii może być więc sporą presją dla Par Młodych… ale spokojnie, przedstawimy Wam kilka trendów, które mamy nadzieję pomogą w wyborze.

1. Minimalizm

Podczas gdy jedne pary szukają odważnych i kolorowych projektów, dla innych idealna papeteria to prosty, utrzymany w minimalistycznej formie projekt. Taki właśnie styl zyskuje cały czas na popularności… i jest też kilka powodów dlaczego trend ten nie zniknie w najbliższym czasie.

Typografia, która znacznie ułatwia przekazywanie ważnych informacji – to główny element zaproszenia.

Prosty projekt, który idealnie łączy się z każdym stylem wesela. Główne cechy to mniej tekstu, większy font i brak elementów, które mogą odwrócić uwagę od treści.

Papier w minimalistycznych projektach ma jeszcze większe znaczenie. Większa gramatura, kaszerowany lub z teksturą… taki papier na pewno wyróżni Twoje zaproszenia ślubne.

2. W zgodzie z naturą

Wesela mają ogromny wpływ na środowisko – biorąc to pod uwagę nie dziwi fakt, że popularność zyskuje planowanie przyjaznej dla środowiska uroczystości. Coraz więcej par świadomie planuje ślub, myśląc już od początku o wpływie na środowisko.

Jeśli minimalizacja śladu węglowego podczas planowania uroczystości jest Waszym priorytetem, to koniecznie zapoznajcie się z naszą ofertą papierów: recykling, konopny, kraftowy… i dużo więcej.

3. Styl Greenary

Zieleń stała się głównym trendem ślubnym Par Młodych na całym świecie. Dodanie kompozycji kwiatowych i girland z liści nadaje uroczystości wyjątkowego klimatu. Trend ten jest również obecny w projektach materiałów drukowanych, takich jak zaproszenia, menu, karty RSVP, plan stołów itd. Na pewno warto zastanowić się nad tą opcją… bo zdecydowanie robi wrażenie!

4. Akrylowa papeteria

Coraz więcej par decyduje się na akrylową papeterię (zaproszenia, winietki, numery na stoły itp.). Dużym plusem tego trendu jest to, że pasuje do dowolnej kolorystyki i każdego stylu wesela… i oczywiście jest piękny. 😊 Zobaczcie sami nasze realizacje!

5. Metaliczna folia

Jeśli szukasz efektu WOW to metaliczna folia jest zdecydowanie dla Was!

Ten błyszczący trend bardzo często pojawia się w realizacjach – może to być podkreślenie drobnych detali, wyróżnienie tekstu lub wzorzysty złoty projekt. Jedno jest pewne… Pary Młode kochają metaliczną folię! Najczęściej wybierana jest złota folia ale w ofercie znajdziecie również różowe złoto, srebrną i miedzianą i każda z nich ma swoich fanów. Poniżej kilka przykładów.

6. Nowoczesna technologia

To trend, który już jakiś czas jest obecny w papeterii ślubnej ale nieustannie się rozwija. Przykładem są np. antenki NFC. Zastanawiasz się jak i gdzie można je umieścić? Przykładem zastosowania jest dodatkowa karta z mapą dojazdu, na której możesz umieścić wskazówki dotyczące miejsca – zarówno samej ceremonii jak i przyjęcia… a dodanie na niej anteny NFC sprawi, że Twoi goście na pewno dotrą we właściwie miejsce! Wystarczy przyłożyć telefon a nawigacja otworzy się z zaznaczonym docelowym adresem.

7. Koperty

Osobny punkt chcieliśmy poświęcić kopertom. Dlaczego? To właśnie one są pierwszym elementem kontaktu Waszej papeterii z gośćmi i są zdecydowanie równie ważne jak same zaproszenia. Coraz więcej par inwestuje w piękne koperty – uszlachetnione metaliczną folią, z woskową pieczęcią, z wkładką, personalizowane. Zdecydowanie warto!

1 replies on “Papeteria ślubna – Trendy 2022

  • Renata

    Jestem ogromnie wdzięczna za profesjonalną i bardzo sprawną pomoc – przemiła obsługa rekordowo szybka reakcja na moje uwagi – zarówno projekt jak i wykonanie bez zarzutu. Naprawdę POLECAM!

    Odpowiedz

Podziel sie z nami

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *